пʼятницю, 22 травня 2020 р.

Емоційна гімнастика

Емоційна гімнастика
Автор: Н.І. Козлов
Емоційна гімнастика (емоційна зарядка) - зміна емоційних станів та емоційні рухи, розігріваючі емоційність і розвиваючі емоційність: швидкість, силу і яскравість емоційних акцій і реакцій.
Емоційна гімнастика у нас нерідко відбувається природним шляхом, коли ми з ранку сміємося над жартами один одного, сердимося або дивуємося, захоплюємося або вимогливо закликаємо до порядку... Тим не менш, корисніше робити емоційну гімнастику спеціальним чином, як окрему процедуру. Пішов - і зробив.
Емоційну зарядку краще робити з ранку, слідом за лицьовій гімнастикою. Вранці - це зарядка, вдень - відпочинок.
Емоційна зарядка передбачає відпрацювання різних емоцій (емоційних станів). У будь-якому разі краще, якщо ви будете чергувати позитивні-негативні і енергійні-мляві стану. Закінчувати краще на чому-небудь позитивному та енергійному, що налаштує вас на активний день. А якщо ви до цієї справи підключіть дзеркало - ваша емоційна виразність значно покращиться. Більшість емоцій і емоційних станів можна зробити без всяких додаткових коштів, в деяких випадках можна скористатися ключами виклику емоцій.
Список сменяемых емоційних станів можна формувати як самостійно, під різні завдання, так і використовувати вже готові збірки. Для загальної розминки використовуйте "Впевненість у собі, Гнівне обурення...", для відпочинку краще чергувати парні стану типу Захоплення - печаль. Для сили душевних м'язів тренуйте "Перемога-Поразка-Агресія-Любов", для вміння перемикати свій емоційний стан буде корисна гімнастика "Просвітлений і Командос".
З часу емоційна гімнастика займає близько 5-10 хвилин в залежності від кількості емоцій у списку. В результаті занять у вас покращиться емоційна виразність, підвищиться настрій, ваш день стане пройде енергійніше і цікавіше. Варто спробувати!


Ключі емоцій
Автор: Н.І. Козлов
Ключі емоцій - елементи функціонального стану, відтворення яких допомагає запуску всієї системи: живий емоції.
При спочатку емоційно рівному стані більшість емоцій можна легко запустити, використовуючи ключі емоцій: ту чи іншу картину світувнутрішній текст (тим більше - зовнішній текст) і пов'язану з потрібним емоційним станом кинестетику: експресивні жести, дихання і Эмоции. Гипотеза обратной связи (ВВП)</a>"">вираз обличчя.
Щоб запустити гидливість, досить підняти верхню губу, вдих і згадати противний запах. Щоб запустити радість - спалахнули очі, різкий вдих і привітальні руки на енергійному тілі. Детальніше дивись Ключі конкретних емоцій.
Ключі емоцій працюють не завжди. Щоб ця техніка давала ефект, спочатку потрібно перевести себе в нейтральний стан. Як це зробити? Найпростіший варіант - зосередити увагу на процесі свого дихання. Сповільнити його, затримуючи після глибокого повільного видиху на кілька секунд...
При наявності спочатку нейтрального фону потрібні емоції та емоційні стани легко запускаються Ключем Спогади: спогадом аналогічній ситуації в минулому. Якщо минулої ситуації згадати докладно і пережити, побачити картинку, людей та особи, почути там сказані слова, згадати своє там дихання і відчуття - спливає і колишнє тоді емоційний стан.
Якщо потрібно пережити емоцію, яка не була у вашому досвіді (або ви не можете згадати відповідної ситуації з минулого), потрібну емоцію можна створити ключами Мови (словами), Думки (Образу) і Тіла (Міміки і пантомимики). Треба проговорити потрібний внутрішній текст, побачити відповідну картину світу і створити пов'язану з емоцією міміку (іноді її досить просто уявити).
Наприклад, якщо вам важко створити стан тупої покори, досить уявити нескінченний чорний тунель, по якому ви йдете, голова вперед і вниз, шия як під ярмом, застиглі очі в одній точці, де нічого немає, і внутрішній текст «Що воля, що неволя - все одно...»
Ключі емоцій діляться на наступні категорії:
Ключ «Картинка світу»
Фокус уваги: на що звертаєте увагу, то і бачите. Фіксуєте увагу на те, що ви впевнений, спокійний і сильний чоловік - будете впевненим, спокійним і сильним. Перераховуєте свої помилки і слабкі сторони - втратите впевненість у собі.
Картинка ситуації: що згадайте, що уявите - то і буде перед вашими очима.
Метафора.
Сенс того, що відбувається. Якщо ви впевнені, що вам повинні, а не дали - образа можлива. В іншому випадку - ні.
Щоб увійти в радісний стан, сфокусуйтеся на радісні події у вашому житті. Згадайте все найкраще, що радує вас сьогодні. Згадайте всі свої вдалі, радісні моменти за останній час. Думайте зосереджено про це, представляючи в усіх деталях.
Ключ «Текст»
Навіювання, фрази з інтонацією. Я спокійний, упевнений у собі. З кожним днем мої справи йдуть все краще і краще...
Ключ «Музика»
Темпоритм, мелодія... Спробуйте сумувати під гримлячий марш - або развеселитесь, або вимкніть марш, щоб він не заважав.
Ключ «Кінестетика»
Все пов'язане з тілом: дихання, розслаблення, постава, міміка, виразні рухи та ін Сходіть в спортзал, завантажте себе як слід і пробуйте засмучуватися. Швидше за все, заснете від втоми, а засмутитися не вийде. См.
Використання ключів
Картинка світу - уявіть, придумайте ситуацію, в якій ви переживали ту чи іншу емоцію. Уявіть її детально, як це було, і згадайте стан, в якому ви були.
Внутрішній текст (фраза) - додайте до ситуації той текст, який асоціюється у вас з цією емоцією, ту фразу, яку ви звично вимовляєте в цьому стані.
Міміка - зробіть собі таку особу, яка вам здається доречним в цьому стані. Якщо важливо додати відповідне тіло (поставу, позу і жести) - додайте. Рекомендується послідовність: спочатку згадуємо картинку, до неї фразу і потім накладаємо міміку. При такій послідовності міміка і фраза будуть доречні, емоція вийде природною.
Цікаве використання тілесних ключів емоцій: "Дочка-підліток занадилася бігати до дзеркала, крутиться там цілий день з нещасним обличчям і скаржиться, яка вона товста. Ну так, трохи повненька, а що скаржитися? Стали її від дзеркала відганяти, а вона обурюється: "Чому? Маю право!" Щоб не сперечатися даремно, я дозволив, але з певними умовами, а саме - за кожен підхід до дзеркала - три присідання... Результати надихнули..."
Якщо ви якийсь компонент не можете придумати - не проблема! Шукайте на тижні ситуацію, до неї фразу і до неї міміку. Нехай це стане веселою грою для вас.





Немає коментарів:

Дописати коментар